This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Maskaranızı nasıl seçmelisiniz?

sowimage

Bakışlarınızı yoğunlaştırmanın yolu maskarınızdan geçer. Peki siz hangi renk maskara ve nasıl bir maskara fırçası seçiyorsunuz? Ekstra hacimli ve daha uzun kirpikler için size her şeyi anlatıyoruz.

Kendime uygun maskarayı nasıl seçerim?   

Öncelikle, hangi tip kirpiğe sahip olduğunuzu belirlemelisiniz. Kirpikleriniz normal, düz veya kısa olsun, sizin için uygun bir maskara mutlaka vardır.

sowimage
  • Çok seyrek ve ince kirpiklerim var.

Hacim veren bir maskara kullanmalısınız. Kalın fırçası sayesinde, her kirpiği  kavrayarak kirpiklerinize daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Hacimli kirpikleri için : 

Brezilya Palmiyesinden elde edilen balmumuyla oluşturulmuş özel formüllü Sexy Pulp Ultra Hacim Maskara kirpikleri tek tek yakalar ve onlara sıradışı bir hacim verir. İçeriğindeki Hibiscus Peptitleri ile zenginleştirilmiş Volume Elixir Maskara ise kirpiklerinize hacim verirken aynı zamanda kirpiklerinizi onarır ve güçlendirir.                                                                           .

 

  • Düz kirpiklerim var fakat daha kıvrımlı kirpiklere sahip olmak istiyorum.

Kirpik kıvırıcı ve yoğun hacim veren bir maskarayı kullanmalısınız. Kirpik Kıvırıcı Yoğun Hacim Maskara ile kirpikleriniz hacim kazanırken aynı zamanda beslenir.

sowimage
  • Kısa kirpiklerim var ve denediğim tüm maskaralara rağmen istediğim sonucu elde edemedim. Kirpiklerinizi daha uzun gösterecek bir maskaraya ihtiyacınız var.

Kirpiklerinizi uzun göstericek bir maskara mı ihtiyacınız var?

Badem proteini ile zenginleştirilmiş, 360° Çevreleyen Ekstra Uzun Maskara ile kirpikleriniz daha uzun ve görünümünüz daha yoğun olacaktır.

İnce  fırçalı  maskaraya mı  ihtiyacınız var? 

Kirpik Uzatıcı Hacim Veren Maskaraekstra ince fırça ucu sayesinde kirpiklerinizin tek bir tanesini atlamaz, kıvrımlarını belirginleştirerek uzatır.  Ayrıca bitkisel formülündeki Elemi Reçinesi sayesinde, esnek dokusu kıvrımlarınızın daha belirgin hale gelmesini kolaylaştırır.

sowimage
  • En zorlu koşullarda bile kirpiklerimde kusursuz bir görünüm istiyorum.

Suya Dayanıklı Maskara tam olarak sizin için üretilmiştir. Yoğun koşuşturma içerisinde kirpiklerinizin görüntüsü bozulabilir.  360° Çevreleyen Ekstra Uzun Suya Dayanıklı Maskaraile hayatını son hız yaşamaya devam edebilirsin.

  • Kirpiklerimde aynı anda birçok etki görmek istiyorum, kalınlaşma ve uzatma gibi bu mümkün mü?

Kirpiklerinizdeki etkileri çoğaltmak  konusunda dikkatli olun. Hayal kırıklığı yaratan bir sonuç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kirpik türünüze ve istediğiniz görünüme uygun seçim yapmanızı öneririz.

Ne renk maskara seçmeliyim?

 

sowimage

Oldukça kolay, sadece 3 noktaya odaklanmalısınız: Cilt tonunuz, gözünüzün rengi ve makyajınızın rengi.

Siyah, en temel renktir. Cildiniz veya göz renginiz ne olursa olsun size güzel bir görünüm sağlayacaktır. Ancak kirpiklerinizin uçlarına farklı bir renkte maskara uygulayarak da görünümünüze eğlence katabilirsiniz.

 

Yeşil gözlere mi sahipsin? 

Kahverengi maskara size daha doğal bir görünüm sağlayacak ve yeşil gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.

Mavi gözlere mi sahipsin?

Kahverengi maskara, size daha yumuşak ve doğal bir görünüm verecektir.

Kahverengi gözlere mi sahipsin?

Güzel gözlerinizi vurgulamak için kahverengi veya lacivert renkli maskaraları seçin.

Maskaramı ne kadar süre saklamalıyım?

Maskara, en kısa ömürlü makyaj ürünlerinden biridir ve 2-3 ay arasında saklanır. Maskara fırçasını her kullanışınızda maskarınız bir miktar kurur. ( Yeni maskaralar denemeniz için iyi bir bahane:) )

Maskarayı nasıl uygulayabilirim?

 

1. Adım:

Kirpiklerin diplerinden başlayarak maskarayı uygulayın, kirpikleri dolgunlaştırmak ve ayırmak için zikzak hareketi yapın.

Yuvarlak gözlere mi sahipsiniz?

Gözlerinizin daha büyük görünmesini ister misiniz? Maskarayı kirpiklerininizin diplerinden başlayarak en dışa doğru sürün.

2. Adım:

Maskarayı alt kirpiklerinize yukarıdan aşağıya doğru uygulayın.

 

sowimage

3. Adım:

Daha iyi bir görünüm için, maskarayı iki kez uygulayın.

4. Adım:

Maskaranız biraz bulaştı mı? Panik yapmayın!  Biraz kuruduktan sonra pamuklu çubukla lekeyi rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Daha fazla ipucu: Makyajınızı gün sonunda çıkarmayı unutmayın, böylelikle kirpiklerinizi korumuş olursunuz. Cilt tipinize ve tercihinize göre temizleme sütü, temizleme yağı veya temizleme suyu kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için makalemizi inceleyin:  Mükemmel temizlenmiş ciltler için sırlar. 

Maskara uygulamalarınızın fotograflarını bizimle paylaşın!

Share