Geri

Yeni yıl hazırlıkları

Yeni yıl hazırlıklarının planlı ve telaşsız geçmesi için size birkaç önerimiz var!

Bu yıl kararımız net; arkadaşlara, sevgililere, annelere hediye almak için son güne kalmak yok. Bu yıl kararımız net; yılbaşı gecesinin yemeğini düşünürken uykularımız kaçmayacak. Bu yıl kararımız net; yeni yıl kutlamalarının tadını çıkaracağız!

sowimage

1/ Memnun edecek hediyeler

Sürekli zamanımız olduğunu düşünüyoruz ve hiç emek sarf etmeden gökyüzünden sepetimize mükemmel bir hediyenin kendiliğinden düşeceğini sanıyoruz. Ama gerçek hiç böyle değil: alışveriş merkezinde sinir krizi geçiriyoruz; çünkü hiçbir şey bize ilham vermiyor. Öyleyse hemen durumu kontrol altına alalım: Yakınlarınızın listesini yapın, istedikleri ve sevdikleri her şeyi not edip fikirlerinizi toparlayın. Ardından ne sipariş verebilirsiniz diye internette dolaşın. Fikir vermesi için ilham veren hediyeleri kurcalamakta fayda var: artık stresin bir bölümünü atlattık!

sowimage

Bir hediye hazırlarken paketlemenin önemini unutmamak gerekir. Kişiye özel hazırlanmış bir hediye paketi, hediyeyi açmayı daha da heyecanlı ve cazip kılar. Ayrıca ekleyeceğiniz küçük bir not, bu harika paketin ve içinden çıkacak sürpriz hediyenin size ait olduğunu etrafın fark etmesini sağlayacaktır!

Son olarak sizi mutlu edecek hediyeleri belirleyin: neden Pinterest’te ya da başka bir sosyal medya hesabınızda sahip olmak istediğiniz hediyelerin bir listesini oluşturup arkadaşlarınızla paylaşmıyorsunuz? Böylece istemediğiniz hediyelere evde yer bulmak zorunda kalmazsınız ya da internette sonradan satışa çıkararak zaman kaybetmemiş olursunuz. 🙂

Hediyeleri vereceğimiz yakınlarımızla nasıl ve nerede buluşacağımız da önemli. Çünkü yeni yıl gecesinde akrabalarımızla olduğu kadar arkadaşlarımızla da bir arada olmak isteriz!

sowimage

2/ Damak tadınıza uygun yemek ziyafeti

Her yılbaşı gecesinde kafamızda iki temel soru vardır: Noel Baba gerçekten var mıdır ve biz ne yiyeceğiz?Geleneksel, vejetaryen, balık veya dünya mutfağı... yılbaşı yemeğinin konsepti ne olacak? Akşam evinizde olacaksanız yeni tarifler deneyebilir, fırın yemekleri yapabilirsiniz. İki yemek arasında tereddüt ederseniz, yeni yılın yeni günlerinin sadece bir gün sonra geleceğini unutmayın, iki yemeği de deneyin. 😊

 

sowimage

Yemeği çok mu yaptınız? Panik yapmaya hiç gerek yok, hiçbir şeyi israf etmiyoruz! Misafirlerinize hazırladığınız poşetlere muhteşem yemeklerinizi koyarak, ilerleyen günler için bir kez daha yemeğinizin keyfine varmalarını sağlayabilirsiniz.

Yeni yıl gecesi için yemek önerileriniz varsa yorumlarda paylaşın, biz de önümüzdeki ay tarif önerilerimizi paylaşacağız!

sowimage

3/ Büyüleyici dekorasyon

Dekorasyon eşyaları satın almak pahalı gelebilir ya da tam olarak zevkinize hitap etmeyebilir. Yeni yıl için mini bir dekorasyon atölyesi oluşturmak hem yakınlarınızla birlikte güzel işler çıkarmak için hem de uygun fiyatlı dekoratif eşyalar üretmek için birebir!

Doğa da yeni yıla giriyor, öyleyse neden iç mekanlarımıza doğadan esintiler taşımıyoruz? Masayı süslemek için ağaç dallarını boyayabilir,ev teraryumu yaratabilir, çamlarla tabak süsleyebilir, yılbaşı ağacı için ağaç süsleri hazırlayabiliriz. Hepsi mümkün! İşte size birkaç“kendin yap”fikri, bu da bizim size şimdiden hediyemiz olsun. 😊

sowimage

Evin girişini ağaçlar ve bitkiler kullanarak güzel çelenklerle süsleyebilir, aydınlatabiliriz. Kapınıza asacağınız küçük bir çelenk, gelip geçenleri gülümsetmeye yetecektir! Çelenklere led ampuller koyarsanız, bütün gece aydınlatılmış çelenkleri unutmamak için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

4/  Kendinizi ihmal etmeyin

Yeni yılın neşe ve heyecanla geçeceğinden emin olmak için kendinize de zaman ayırmalısınız. Açıkçası son dakika alışverişi için haftalık spor seansınızı veya sağlıklı yaşam rutininizi atlamanız gerekmiyor. Tavsiyelerimizi izlerseniz zaten her şeyi önceden planlamış olacaksınız. Yorgunluk yaşarsanız iyi bir canlandırıcı bitki çayıyla rahatlayın ve biraz kestirin!

 

sowimage

Peki ya sizin yeni yıl gecesi için hazırlıklarınız neler olacak?

Share