This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Balmumu Desenli Dudak Balsamlarımız

Sınırlı bir süre için, dudak balsamlarımızı balmumu desenleriyle süsledik! Bu size Batı Afrika'da elde edilen Karite yağı ile ilgili daha çok bilgi vermemiz için büyük bir şans!

 

Rengarenk ve ilham verici etnik Afrika desenleri... Sizin için ilham verici bu desenleri, sınırlı sayıda üretilen dudak balsamlarımızda kullandık.

sowimage

Karite yağı içeren dudak balsamlarımız şimdi Afrika desenleriyle!

Yves Rocher'de ki balmumu desenli ürünlere bayılıyoruz! Bu ürünlerin canlı renklerine ve güzel desenlerine asla doyamıyoruz. Yıldız içeriklere sahip dudak balsamları Afrika’nın batısından doğruca elimize ulaştığından beri, balsamlarımıza sınırlı süreliğine yeni bir görünüm kazandırmanın eğlenceli olacağı kanısındayız. Sadece dudaklarınızı beslemekle kalmayan, aynı zamanda modaya da uyum sağlayan bir dudak balsamınız var. Gülümsemek için bir sebep daha! Daha hepsi bitmedi. Dudak balsamlarında ki yeni görünüm, Afrika’nın batısında kadınların nasıl Karite fındıklarını topladıklarını size anlatabilmemiz için bize harika bir fırsat sunuyor.

        Karite yağı ile ilgili daha çok bilgi

sowimage

 

 

Yağmur sezonunda, Afrikalı kadınlar ağaçtan düşen olgun meyveleri toplarlar. Daha sonra meyvenin etli kısmı çıkartılır ve meyvenin iç kısmı güneş ışığı altında kurutulur. Sonrasında çekirdek özütleri ezilerek bildiğimiz ve sevdiğiniz Karite Yağı elde edilir.

Yves Rocher olarak çalışma koşullarını iyileştirmek ve Karite kaynaklarını  korumak için birçok yardımda bulunduk. Karite fındıklarının taşınması için endüstriyel ekipmanların satın alımlarını gerçekleştirdik. Karite ağaçları hakkında daha kapsamlı eğitimler vererek ağaçların aşılanması konusunda çalışmalar yaptık. Afrika’nın batısında çalışan bu emekçi kadınlarımızın ekonomik gelişimine katkı sağlamak için, 2014 yılında arı kovanları satın alarak kadın arıcıların sayılarının arttırılmasına destek olduk. Sahip olduğumuz ağ ile, onlar biyolojik çeşitliliği koruyacak adımlar atarken biz de onlara yaptıkları işlerin çeşitliliğinin arttırılmasında ve kaynak konusunda destekte bulunduk.

Karite yağlı dudak balsamlarımızı tercih ettiğinizde, ürünlerimizin  besleyici içeriğinden yararlanırken aynı zamanda Batı Afrika'da bulunan kaynakların korunmasını ve gelişmesini destekleyebilirsiniz! Kadınları gülümsetmek için harika bir yol 😊

Artık Karite yağı konusunda uzmansınız, şimdi balmumu üretimi ve baskısı hakkında daha çok bilgi edinme vakti!

sowimage

Balmumu Baskısı: Bu popüler baskının nereden geldiğini biliyor musunuz?

(Not defterlerinizi çıkartın! Tarih dersine başlıyoruz.)

Afrika'dan geldiğini mi düşünüyorsunuz? Maalesef yanlış cevap!

Desenler Dünya genelinde Afrika kültürünü sembolize etse de baskı köken olarak Endonezya’dan geliyor. Hollandalıların 19. Yüzyılda motifleri öğrenmesiyle birlikte Avrupa’ya ve Afrika’nın batısına yayma süreci başladı. Artık siz de bir sonraki akşam yemeğinizde, dostlarınızla bu bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.:)

sowimage

Balmumu desenleriyle modanın rüzgarını estirin!

Balmumu desenleri kadar aksesuarlarınıza ruh katacak başka bir şey yok! Siyahın klas bir renk olmadığını söylemiyoruz ama bu renkten biraz uzaklaşmak herkese iyi gelecektir. Bir değişiklik yapın ve deneyin!

 

Yaşadığınız mekanların dekorunda da  aynısını uygulayabilirsiniz. Balmumu desenleri oturma odanızın ya da yatak odanızın atmosferini tamamıyla değiştirecek. Minderler, perdeler, koltuklar ve geri kalan her şey… Evinizin içini canlandırmak için daha iyi bir yol yok!

Şimdi Balmumu desenler için harekete geçme zamanı!

Share