Geri

Göz makyaj uygulaması

İşte size kolay doğal göz makyajı için ipuçları ve uygulamalarının bazıları...

sowimage

Mavi, yeşil ve kahverengi gözler  nasıl göz  makyaj yapabilir?                                      

 

Makyajınızın rengi göz renginizle aynı olması mı gerekir? Aslında hayır. Bu yöntem, kıyafetler ve aksesuarlar için işe yarar, ancak makyaj için tam tersi söz konusudur. Gözlerinizi aydınlatmak için, CONTRAST'a ihtiyacınız var.                              

 

 

 

sowimage

- Mavi gözler: Bakır, altın, bej ve hatta turuncu tonlar göz rengini ortaya çıkarmak için en iyisidir.

 

sowimage

-Yeşil gözler: Mor tonları, erik rengi tonları ve bordo

sowimage

-Kahverengi veya ela gözler: Neredeyse her renk uygun! Kahverengi, gri, siyah, gece mavisi, menekşe, mor, bronz, bakır, altın vb. sıcak, zengin renkleri kesinlikle seçilebilir. Yanardöner dokular kullanarak gözlerinizin rengini ortaya çıkarmaktan kaçının. Gözlerinizi kısacak ve gözlerinizin beyazlarına çok fazla odaklanacak kadar açık ve pastel ya da tozlu gölgelerden uzak durun.                                                                

Yuvarlak gözler nasıl göz makyajı yapmalıdır?

 

Yuvarlak gözler küçük görünmeye meyillidir, bu yüzden badem şeklini almak için onları büyük görünmesini sağlamanız gerekir.

Eyeliner en iyi arkadaşınızdır! Eyeliner kuyruğu uzun bırakılmalıdır. Buradaki amaç, gözle görülebilir bir görünüm oluşturmak! Fakat çizgiyi çok kalın yapmamaya çalışın çünkü gözlerinize ağırlık katacaktır. Açık renkli göz farı seçin. Son olarak, gözlerinizin çok ağır görünmesini engellemek için uzatan, ancak hacim vermeyen bir maskara seçin.  

 

sowimage
Küçük gözlerin daha büyük görünmesini nasıl sağlarsın?

Küçük veya dar gözlerin büyütülmesi için birkaç ipucu:

- Gözlerinizi büyütmek için kaşlarınızı şekillendir. Kaşlarınız çok kalın veya çok ince olmamalı ve kesinlikle gür yapmayın.
- Koyu gözaltı halkalarınızı gizleyin çünkü gözlerinizi olduğundan daha küçük gözükmesine neden olur.
- Göz kapaklarınız ile ten renginizi eşitlemek için bir göz astarı kullanın ve gözlerinizi aydınlatmak ve büyütmek için bir göz altı kapatıcısı kullanın. İnci rengi ya da yanardöner gölgeler en uygundur. Gölgeyi gözün iç köşesine uygulayın ve gözün dış kenarına doğru biraz daha koyu renklerle derecelendirin. Gözünüzü büyütmek için gölgeyi kapaktan biraz uzağa doğru gerin.
-Bu makyajda kirpik çizgisine ince bir çizgi çizmek ve kapağın yarısından başlayarak kalınlaştırmak için eyeliner kullanın. Badem şekli oluşturmak için çizgiyi gözün dışına kaşlara doğru uzatın.
-Gözün iç kısmında beyaz renkli kalem kullanarak daha fazla ışık ekleyebilirsiniz. Cilt tonunuza bağlı olarak, kaş çizgisinin altına ve gözün iç köşesine vurgulayıcı veya inci beyazı göz farı uygulayın.     

Sarkık göz kapaklarını nasıl düzeltirsiniz?

 

Göz farı gözlerininizn sivri görünmesini sağlayabilirler ancak bunun için çok karanlık olan göz farı veya dumanlı gözleri unutun. Bunun yerine, sıcak gölgeli renkler ve tonlar için tercih edin. İnci rengi ve kremsi yapıdaki gölgeler de uygun değildir, bu nedenle mat gölgelere öncelik verin.

Bunları nasıl uygulayacaksınız? Aynanın karşısında hemen aynanın önüne bakın ve soldan sağa doğru koyu bir göz farı ile renklendirin. Ardından üst göz kapağında hafif bir gölge uygulayın. Sarkık göz kapaklarını “gizlendiğinden”, bu uygulama ışık verir ve görünümünüzü gerçekten çentiklendirir.

Alt kirpikte çok fazla göz kalemi kullanmaktan kaçının. Bu aynı zamanda gözlerinizi aşağıya çekecektir. Ve eyeliner'ı seviyorsanız, yalnızca kapağın son üçte ikisine, dış köşeye daha fazla uygulayın. Çizgiyi ince tutmaya çalışın ve su geçirmez astar kullanın, böylece uyguladığınız far üst kapağa bulaşmaz.

İpucu: Sarkık göz kapaklarındaki cildin tonu daha azdır ve kırışık görünme eğilimindedir. Kusursuz makyaj yapmak için göz astarınızı ayarlamak en iyi yöntemdir. Göz kapağını yumuşatır, ayrıca göz farı içerisindeki pigmentleri güçlendirir.                                                               

 

Gözlük taktığımda nasıl bir makyaj yapmalıyım?
Gözlerinize değil dudaklarınıza daha fazla odaklanın. Çünkü gözlükler göz makyajınızı gizleyecektir.Gözlükler gözlerinizin  daha koyu görünmesini sağlayacak bir gölgeye sahiptir. Bu nedenle gözlerinizi ışıklandırın ve  göz altı kapatıcı ile onları aydınlatın ve gözlerinizi büyütmek için maskara uygulayın. Gözlüklerinizde lekeler oluşmasını önlemek için her zaman su geçirmez maskara seçin. İsterseniz eyeliner kullanabilirsiniz, ancak şu kurala uyun: kalın gözlükler için ince çizgiler çizin veya bunun tam tersi! Son fakat en önemlisi, kaşlarınız! Hepsinden önemlisi, gözlük camınız gözlük çerçeveleriniz tarafından kesilmemelidir. Ve çerçevelerin kaşlarının çizgisine engel olmamalı. Kaşlarınızı belirginleştirmek  için ise özel kaş ürünlerimizi kullanın.                                                        

Sizim göz makyajı önerileriniz neler? Hangi ürünler veya gölgeler sizin için en uygunudur? Yorumlarda bize iletin!

Share