Yves Rocher
0
Geri

Hangi makyaj türü beni daha genç gösterir?

Yüzünüzü,kusurları gizleyecek doğru makyaj teknikleriyle daha genç bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Elveda kaz ayakları, ince çizgiler ve donuk bir ten. Yaşlanma önleyici makyaj tekniği uygulamak i

sowimage

1. Öncelik: NEMLENDİRME

Zamanla cildiniz giderek daha fazla suya ihtiyacı olur ve lipit üretmeyi durdurur. Bu cildinizin mat görünmesini sağlayabilir; cildiniz kırışır ve sıkılığını kaybeder. Ve son derece nemlendirici ve besleyici olan kırışıklık kremlerine kullanmanın tam zamanı...                      

Gündüz kremi, gece kremi, göz kremi, dudak kremi ... Cilt hücrelerinin doğal dengesini yenileyerek tüm yaşlanma belirtileriyle mücadele eden Anti Age Global Cilt Gençleştirici ve Yenileyici Yaşlanma Karşıtı serimizi, daha genç görünen bir cilt için tamamen yeniledik.      

2.Cilt kusurlarınızı düzeltin

Cilt tonunuzu düzenleyen ve kırışıklıkları gideren pürüzsüz bir fondöten kullanın. Cildinizde doğal bir görünüm sağlar.   Kusursuz Ten Krem Fondöten, kışın bile kuru bölgeleri besleyerek ve kusursuz görünüm sağlayacaktır.

Her zaman doğru rengi seçtiğinizden emin olun, böylece yüzünüz ve boynunuz aynı renkte olucaktır.                                        

sowimage

3.Cildinize ışıltı katın

Parlak bir ten her zaman daha rahat ve sağlıklı görünür, bir başka deyişle daha genç görünür! Bu nedenle, küçük ışıltı darbeleri ekleyen Göz Kamaştıran Kusursuz Göz Altı Kapatıcısı kullanmayı unutmayın.

Yüzün tüm kenarlarına uygulayın: gözün iç kıvrımı, burun kökü ve ağzın altına.                

 

sowimage

4. Kaşlarınızı şekillendirin!

Oldukça iyi şekillendirilmiş kaşlar, gözlerinizdeki yorgunluğu silmenin sırrıdır, çünkü kaşın altındaki küçük torbalar çok dikkat çeker. Kaşlarınızına doğal renkler seçmelisiniz. Çok koyulaştırmadan kaşlarınızı şekillendirin çünkü koyu kaşlar gözlerinizi sert gösterir!

5.Gözlerinizi ortaya çıkarın

Gözlerinizin şekline bağlı olarak, göz kapağı şişliğiniz olabilir. Endişelenmeyin, daha iyi görünmelerini sağlamak bazı göz makyaj hilelerini uygulayabilirsiniz.    

sowimage

6. Dudaklarınızdaki ince çizgileri yok edin!

Yaşlanmanın diğer rahatsız edici kısımlarından biri ağız çevresindeki ince çizgilerin ortaya çıkmasıdır. Ruj bu çizgilerin içine girerek onları daha belirgin hale getirir ve makyajınızı lekeleyebilir.

İşte kolay bir çözüm: Ruju dudakta tutmak ve bu çizgilerin içine girmesini önlemek için şeffaf dudak kalemi kullanın. Şeffaf dudak kalemi rujunuzun kalıcılığını da uzatır.                                                                          

7. Allık ve bronzlaştırıcı pudraları tercih edin!

Allık ve brozlaştırıcı pudralar size sağlıklı bir parıltı verir ve elmacık kemiklerinize hacim katar, o yüzden kullanmaya devam edin!

Ancak bronzlaştırıcı pudraları ölçülü olarak kullanın çünkü yüz hatlarının belirginliğini ortadan kaldırır.                                    

sowimage

BUNLARI YAPMAYIN!

• Mat ve aşırı ağır ürünleri kullanmayın. Bu ürünler cildinizi kurutabilir. Her zaman ışıltılı ancak doğal bir görünüm elde etmeye çalışın

• İnce çizgileri vurguladıkları için pudra kullanımında aşırıya kaçmayın. Matlaştırıcı pudralar yerine brozlaştırıcı pudraları tercih edebilirsiniz.

• Kırmızı dut rengi ruj kullanmayın. Sizi olduğunuz yaştan daha büyük gösterecektir. Kesinlikle kırmızı ruj konusunda ısrar ediyorsanız, Ultra Yoğun Renkli Kalıcı Ruj'un 120 Bordo rengini tercih edebilirsiniz.

Gözünüzün içini siyah kalemle çizmeyin; gözlerinizi sert gösterir.

• Koyu veya parlak göz farı kullanmayın. Çizgilerin içine yerleşerek çizgilerin daha belirgin olmasına neden olur.

• Kirpiklerinizi ağır gösterecek maskara tercih etmeyin.Kirpiklerinizin uzun görünmesini sağlayacak maskaralar tercih  edebilirsiniz.

• Alt kirpiklerde eyeliner ve rimel kullanmayın; gözlerinizi karartır ve koyu halkaları ve kırışıklıkları ortaya çıkarır.

 

Daha genç bir görünüm için sizin püf noktalarınız nelerdir? Yorumlar bölümünde bize püf noktalarınızdan bahsedin!

Share