This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Saç ile ilgili bilinmesi gereken herşey !

Yıkama alışkanlıkları,saç rengi bakımı, saç kırılmalarından kurtulma yolları… Doğru saç alışkanlıkları ile ilgili ipuçlarını açıklıyoruz!

1)2’si 1 arada ürünler iki farklı ürün kadar etkili midir?

2’si 1 arada ürünler temizlik ve bakım süresini birleştirerek size zamandan tasarruf yapmanızı sağlar. Böylece,bu ürünler valizinizde daha az yer kaplarken, daha yoğun olduğunuz ve kendinize fazla zaman ayıramadığınız günlerde kurtarıcı olabilir.

Ancak, daha etkili sonuç almak için, saçın ihtiyacına yönelik ayrı ürünlerin kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü ürün formülleri kullanıma uygun geliştirilmiştir. Örneğin; şampuanlar ideal ve hızlı temizlik sağlarken,saç kremleri ve maskeler daha yoğun yapısı gereği, etkili sonuç için saçla daha uzun süre temas etmesi gerekir.

Cevabımız: Farklı cilt tipleri olduğu gibi saçlar da farklı tiplere ayrılır. Daha güzel ve sağlıklı saçlar için bizim felsefemiz basit: kendinize zaman ayırın ve saç tipinize uygun ürünleri tercih edin! Saçınıza uzman bakım ve etkili sonuç için size önerimiz, ayrı ürün kullanarak, saçınızı daha güzel ve sağlıklı hale getirebilirsiniz!

sowimage

2) Saç kremi ve saç maskesi arasındaki fark nedir?

İkisi de saç bakım ürünü olmasına rağmen saç kremi ve saç maskesi farklı amaçlara yönelik geliştirilmiştir.

Saç kremleri saç düğümlenmelerini açmak ve kolay tarama sağlarken, maskeler(içeriğindeki bitkisel yağlar ve yağ bazlı bileşimlerle) daha yoğun ve etkili bakım sağlar.

Cevabımız: Saç kremi günlük şampuanlama sonrası kullanılabilir. Maske ise; daha yoğun yapısı nedeniyle saçı yağlandırmaması için haftada 1 ya da 2 kez kullanılmalıdır.

sowimage

3)Boyalı saçların bakımı nasıl olmalıdır?

Su, saç temizliğinin önemli bir parçası olduğu gibi, boyalı saçların renginin solmasının da ana etkenlerinden biridir. Saçınızı her yıkadığınızda saç rengi giderek donuklaşır. Kalıcı boyalarda, saç tellerinin maruz kaldığı kimyasallar nedeniyle saçta gözenekler artar ve saç zayıflar. Bu nedenle saç tellerine zarar vermemek için yumuşak bir şampuan kullanılmalıdır. Uzmanlarımız,zayıflamış saçların ihtiyacına özel, yumuşak ve sülfatsız şampuanlar geliştirdi.Saçlarınızı güçlendirmek ve rengini korumak için size önerimiz, boyalı saçların ihtiyacına yönelik geliştirilmiş bakım ürünlerinin kullanılmasıdır.

Cevabımız: Saçınızı rengin solmasına neden olacak kadar sık yıkamaktan kaçının. Yumuşak bir şampuan kullanın ve saç tellerini güçlendirmek için özen gösterin. Size önerimiz, bitkisel içerikli ürünlerin kullanılmasıdır.Bu sayede saç telleriniz üzerinde bir kalkan oluşur ve saç boyasının saça verdiği zarar azalarak, daha sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

sowimage

4) Şampuanımı ne zaman değiştirmeliyim?

Saç tipinize uygun şampuan seçmek önemlidir: yıpranmış,ince telli,kuru,yağlı,cansız vb. Eğer saçınız:

-Normal(boyasız) ise: Saç sağlığını koruyan ve güzel görünümünü destekleyen ürünler kullanılmalıdır.

- Çevresel kirliliğin etkilerine maruz ise; bu etkilerin saç üzerindeki kirliliğini azaltmak ve saçı korumak için uygun ürünler kullanılmadır.

- İnce ve hacimsiz ise; yoğun yapılı ürünleri kullanmaktan kaçının. Bu ürünler saçınızı ağırlaştırabilir ve yağlı bir görünüm verebilir.

-Kuru ve yıpranmış ise; saçı beslemeye ve onarmaya yardımcı şampuanların kullanılmalıdır.

- Mat ama yıpranmış değil ise; parlaklık veren ve çevresel etkilere karşı koruyan şampuanlar tam size göre!

Şampuanınızı değiştirmek için birden fazla sebep olabilir: Örneğin; mevsim değişiklikleri ve hormonel değişiklikler saç derisindeki sebum dengesini etkileyebilir. Çevre kirliliği de saçı matlaştıran ve sağlığını kaybetmesine neden olan bir dış faktördür. Bu nedenle dönemsel olarak saçın ihtiyacına yönelik şampuanınızı değiştirmeniz gerekebilir.

Cevabımız: Saçınızın parlaklığını kaybettiğini ve ağırlaşmaya başladığını hissettiğinizde şampuanınızı değiştirmelisiniz.

sowimage

5)Saçımı haftada kaç kez yıkamalıyım?

Saç tipiniz, saçınızı ne sıklıkla yıkamanız gerektiği konusunda büyük rol oynar. Örneğin; sebum ince telli saçlarda daha kolay yayılır ve saçın yağlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Diğer yandan saçlarınız kalın telli ve kıvırcık ise; sebumun saç tellerine ulaşması daha uzun zaman alır ve daha kuru bir görünüme neden olur.

Saçlar ne kadar sıklıkla yıkanırsa saç telleri üzerindeki lifler o kadar zarar görür ve saçların kurumasına neden olur. Her gün saçınızı yıkıyorsanız size önerimiz,yumuşak bir şampuan kullanmanızdır.

Cevabımız: İlk kural saç tipinize uygun ürünler kullanmak! Saçınıza ideal temizliği sağlayacak şampuanı ve bakım ürünlerini kullanarak uzun süreli bakımın keyfini çıkarın.

6) Islak saç ile dışarı çıkılmalı mıdır?

Sağlıklı saçlar, saç tellerinin yüzeyinde ve saç derisi üstünde su geçirmez lipidik bir alan ve keratin içeren bir tabaka barındırır.Saçlar ıslandığında saçın üst derisi açılır, saç telleri kabarır, saç gözenekli ve dış etkilere karşı savunmasız bir hal alır. Bu nedenle ıslak saç dış etkenlere daha fazla maruz kalır.

Cevabımız: Güne ıslak saçla başlamaktan kaçınmak en iyisidir.

sowimage

7)Haftada birden fazla gün spor yapıyorum/havuza gidiyorum. Saçımı nasıl koruyabilirim?

Havuza gittiğinizde klorun saça vereceği zararı en aza indirmek ve saçlarınızı korumak için en ideal yöntem saç bonesi kullanmaktır. Spor sonrası saçlarımız sık sık yıkamaya mağruz kalacağı için yumuşak bir şampuan kullanılmalı, çok sıcak su ile duş almaktan kaçınılmalıdır. Böylece saçın matlaşıp,canlılığını yitirmesinin önüne geçilir.

Cevabımız: Saç bonesi klorlu suyun saçınıza zarar vermesinin önüne geçmek için mükemmel bir çözümdür ya da yüzme sonrası saçınızı yumuşak bir şampuan ile yıkayabilirsiniz.

 

sowimage

8)Uzun saç ve kısa saç bakımı arasındaki fark nedir?

Uzun saçlar, yıkama ve kurutma gibi rutinlere daha yoğun maruz kalmaları nedeniyle daha çok yıpranır ve korunması gerekir. Bu sebeple saçı kırılmadan korumak için, onarımını yapmak için ve saç teller üzerindeki tabakayı ve saç derisini yenilemek ve yumuşatmak için saç tipinize uygun saç kremi kullanımı önemlidir.

Ancak kısa saçlar da uzun saçlar kadar önem taşır. Kısa saçlar için yumuşak bir şampuan kullanılmalı ve haftada bir kaç kez saç kremi ve bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Cevabımız: Uzun saçlar gün içinde kısa saçlara göre çevresel etkilere daha fazla maruz kaldığından, daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Ancak kısa saçlıysanız da bakım rutininizi ihmal etmemelisiniz! Saçlarınızın ihtiyacına yönelik en uygun ürünleri kullanarak daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 9) Kuaföre gitmeden saçlarımın uçlarındaki kırıklar için ne yapabilirim?

Kırık saçlarla savaşmak için, bitkisel yağ bakımından zengin bakım ürünlerinin kullanılması saç tellerindeki zararı hafifletir. Saçın yüzeyini besler,lipidik tabakayı onarır ve gözeneklerin azalmasını sağlar.

Saçlarınızın da aynı vücudunuz gibi sürekli bakıma ihtiyaç duyduğunu unutmayın! Besleyici maskelerlesaç bakım rutininizi daha etkili hale getirin!

Cevabımız: Saçları güçlendirmek için yıkama sonrası bitkisel yağ içerikli ürünleri kullanarak saçınızın ihtiyacı olan bakımı yapabilir, saç kırıklarının önüne geçebilirsiniz.

10) Suyun içeriğindeki kirecin saça etkisi nedir?

Çoğunlukla musluk suyunda saçın matlaşmasını sağlayan kireç bulunur. Saçı durularken saç sirkesi gibi bir bakım ürününün kullanılması bu kirecin saça etkisini azaltmaya yardımcı olur.

Cevabımız: Sirke ile durulama, saçınızdaki kireç birikintilerinietkisiz hale getirirken, saçınızın parlaklığını geri kazanmasına yardımcı olur.

12)Saçlarımı ısı ile yapılan saç şekillendirme yöntemlerinin etkilerinden nasıl koruyabilirim?

Tekrarlanan ısı uygulaması (saç kurutma, saç düzleştirme,maşa vb) yıpranmış saçın ana nedenlerinden biridir.

Yüksek ısı, su buharlaşmasını arttırarak,saç tellerininde hasara neden olurken, gözeneklerin artmasına neden olur.Isı aynı zamanda daha az dirençli olan saç telinin iç yapısına da zarar verir.

Buna karşı koyabilmek için ısı öncesi saça koruyucu bir serum uygulanması, saçın yıpranmasını azaltır.

Cevabımız: Çok yüksek sıcaklığa sahip ısı kaynağı, özellikle düzenli kullanıldığında saça zarar verir. Saçı korumak için geliştirilen özel güçlendirici serumlar ile saçınızı koruyabilir, yıpranmasını önleyebilirsiniz.

Sizin saç bakımına dair önerileriniz neler? Yorum yaparak bizimle paylaşın !

Share