Geri

Sağlıklı ve bronz bir cilt…

Bu yaz, bol güneşli bir tatil zamanı! Öyleyse sağlıkla ışıldayan bir cilt ve kalıcı bir bronzluk için hazırlanmanın zamanı geldi!

sowimage
sowimage

Hazırlık

Tatile çıkmadan önce kafamda pek çok şey var: vitrinden kaptığım bikiniye girmeye çalışmak, tatilimi planlamak için bir gezi rehberi almak ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren, antioksidan yönünden zengin meyve ve sebzelerle cildimi güneşe hazırlamak. Her sabah havuç ve mango ile yaptığım smoothie (tarif için tıklayın!) ile güne enerji dolu başlıyorum. Damak keyfimi arttırdığı gibi bronz bir tene sahip olmamı da kolaylaştırıyor!

İpucu : Cildimin beta karoteni daha iyi özümsemesi için karışımıma birkaç damla zeytinyağı ekliyorum.

 

 

sowimage

Ve işte hazırım!

Rüya gibi bir tatil geçiriyorum! Hava çok güzel ve güneşin her damlasından yararlanıyorum. Tabii ki cildimi Güneş Koruyucu Sütlerle korumayı ihmal etmiyorum. Tüm vücuduma uyguladığım gibi, hemen kızarmaya yatkın olan kulaklarıma da uyguluyorum. 

Güneş sütü, güneşin zararlı UVA/UVB ışınlarına karşı cildimi koruyor. Tam korunma sağladığımdan emin olmak için, her iki saatte bir uygulamayı yeniliyorum. Ayrıca kokusuna bayılıyorum, tam bir tatil kokusu!

Plajdan döner dönmez, cildimi yatıştırmak ve nemlendirmek için3ü 1 Arada Güneş Sonrası Nemlendirici Sütü kullanıyorum. Cildimi anında yatıştırıyor ve uzun süreli nemlendiriyor. Cildimin yenilendiğini ve onarıldığını hissediyorum!

Cildimin ışıltısını korumak için, bol su içmeye ve nar gibi antioksidan yönünden zengin meyveleri yemeye özen gösteriyorum. Hepsi canlı ve sağlıklı bir cilt için!

sowimage

Dönüş zamanı

Ve tatil bitiyor... Ama cildimin canlılığını uzun süre korumak mümkün. En iyi sonuç için, haftada 2 defa Nemlendirici Arındırıcı Vücut Peelingi uygulayarak cildimi nemli tutmaya devam ediyorum.
Çevremi daha da etkilemek için Monoi içerikli Bronzlaştırıcı Aromatik Yağ ile cildimin görünümünü kusursuzlaştırıyorum.

Kendimi hala tatilde hissetmek için ise Monoi EDT kullanıyorum. Bir dahaki bol güneşli tatilime kadar beni idare eder!

Peki ya sizin güvenle bronzlaşmak için ipuçlarınız nelerdir?

Share