Geri

La Gacilly’de Gezinti…

Yves Rocher markasının yaklaşık 60 yıldır sahip olduğu La Gacilly kasabası gezintimiz için bizi takip edin ve Yves Rocher'nin dönüm noktalarını ziyaret edin.

sowimage

Hem Yves Rocher hem de Yves Rocher markası, Brittany'deki La Gacilly adlı 3.000 kişilik bir nüfusa sahip küçük bir kasabada doğdu. Rennes ve Vannes arasındaki bu küçük kasaba Yves Rocher'nin  sadece hayatının ve girişimlerine başladığı yer değil, aynı zamanda her yıl 350.000'den fazla ziyaretçinin ağırlandığı yerdir. Yves Rocher markasının yaklaşık 60 yıldır sahip olduğu  La Gacilly köyüne gezintimiz için bizi takip edin.                

Muhteşem  Yves Rocher Botanik Bahçesi

1977 yılında kurulan La Gacilly'deki Botanik Bahçe, 2 hektarlık bir alanı kaplar. Botanik bahçe, botanik ekibinin gözetiminde 1.500'den fazla türün geliştiği açık hava laboratuvarıdır. Diğer örneklerin yanı sıra etnobotanik ve tropik koleksiyonlarını, ulusal artemisia koleksiyonunu, kokulu pelargonium'u, kozmetik ve parfümlerde kullanılan bitkileri, arboretumu ve bambu korusunu burada saklar.

Nefes kesen bahçe halka açıktır ve ayrıca nadir ve tehdit altındaki türlere de ev sahipliği yapmaktadır. Yves Rocher Botanical Beauty® araştırmacıları için harika bir ilham kaynağı olarak hizmet veriyor.

sowimage

Sürdürülebilir tarım uygulamaları kullanılan sekiz imza tesisi

düşündüğümüzde etkileyici bir rakam. Botanikçilerimiz ve ziraatçilerimiz, sekiz imzalı botanik bahçemizde bitkileri uyum içinde büyütmek için doğayı gözlemlemekte ve incelemektedir: Alman papatyası, Roma papatyası, arnika, nergis çiçeği, peygamber çiçeği, ebegümeci, yaban mersini ve iceberg marul.

Ayrıca toprağın, ekosistemin ve insanların sağlığını korur hatta geliştirirler - ve bu denge bitkilerimizi daha da güçlendirir! Bu sekiz imza tesis, formüllerimizin % 30'undan fazlasında kullanılıyor.  

sowimage

Yves Rocher üretim tesisleri: Brittany

Hikaye 1959'da Yves Rocher ailesinin ilk nemlendiricisini daha az kırlangıçotu ile evinin çatı katında yapmasıyla başlıyor. Altmış yıl sonra, ürünleri halen Fransa'da üretilmeye devam etti  daha doğrusu, üç üretim tesisi birbirinden birkaç mil uzaklıkta inşa edildiğinden beri Brittany'de üretildi. Birinci tesis Croix-des-Archers (La Gacilly) 'de  ve ardından makyaj için Rieux'da ve parfüm için Ploërmel'de tesisler yapıldı.  Bir vizyon sahibi ve işadamı olan Yves Rocher, kendi bölgesinde iş yaratarak bölgedeki sanayiyi geliştirmek için aktif olarak çalıştı. Şu anda Brittany'de 2.700 çalışan, 350 milyondan fazla ürün ve markanın üretiminin % 80'i bulunmaktadır. Brittany sanayi sitelerinin tümü ayrıca LPO (Fransız Kuş Koruma Birliği) tarafından biyoçeşitlilik koruma bölgeleri olarak da sertifikalandırılmıştır.

sowimage

 La Gacilly bir biyolojik çeşitlilik cennetidir.

La Gacilly ve Yves Rocher bölgesini ziyaret etmek, doğayla iç içe olma şansı olan eşsiz bir deneyimdir. Yves Rocher tesislerinin tümü biyoçeşitlilik koruma bölgeleridir. Hepsi bu kadar da değil çünkü Yves Rocher, La Gacilly'deki doğal mirasını korumak ve güçlendirmek için LPO (Fransız Kuş Koruma Birliği) ile de ortaklık kurdu.

La Gacilly'deki gittiğinizde, Yves Rocher'in bitkilere ne kadar emek harcandığını adanmışlık olduğunu ve Yves Rocher'nin yaşamı boyunca savunduğu hayvanların refahını keşfedersiniz. Brittany'nin kalbinde yer alan bu küçük köyde benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yves Rocher markası ayrıca doğa ile çevrelenmiş bir eko-otele sahiptir.  

sowimage

La Grée des Landes Eko-Otel ve Spa

Şimdi doğa ile uyum içinde yaşamak mümkün. Yves Rocher’ın oğlu Jacques Rocher, 10 hektarlık kırsal alanda doğal dünyanın kalbinde ekolojik bir otel hayal etmişti. Bu gerçek huzur vahası arkasındaki fikir basittir: Rahatsız etmeden bitki ve hayvanlarla aynı habitatı paylaşmak...

Tesisin tamamı sorunsuz bir şekilde araziye karışmaktadır. Asırlık selvi ağaçları arasında yer alan odalardan , kabinlere, spa odalarından ve sağlıklı yaşam merkezindeki üç tenha botanik süite kadar her şey sürdürülebilir şekilde tasarlanmıştır. Otelde ayrıca yerel üreticilerden ve  kendi bahçesinden ürünler temin eden Les Jardins Sauvages adında organik bir çiftçilik restoranı bulunmaktadır.

La Gacilly Fotoğraf Festivali yakınındaki ormanda yürüyüş yapmadan veya köyü keşfetmeden önce, kendinizi yeniden şarj etmek ve doğal yaşam tadı almak için Spa'ya uğramayı unutmayın!        

 

sowimage

La Gacilly Fotoğraf Festivali

La Gacilly Fotoğraf Festivali 2004'te başladı ve o zamandan beri La Gacilly'deki duvarları, bahçeleri ve ev cephelerini Avrupa'nın en büyük açık hava fotoğraf sergilerinden biri süsledi.

Sanat etkinliği ağırlıklı olarak Yves Rocher tarafından desteklenmektedir ve çevre konularında halkın bilinçlendirilmesinin özgün bir yolu olmuştur. 2017'de, köyü ziyaret etmeye ve fotoğrafları ekranda görmeye yaklaşık 400.000 kişi La Gacilly'e geldi.       

sowimage

   Maison Yves Rocher

Eylül 2017'de açılan Maison Yves Rocher, ziyaretçileri markanın içinde taşıyan beş duyusal dünyayı 45 dakikalık sürükleyici bir müze turu ile sunuyor. Doğuştan gelen bir duyguyu global bir kozmetik markasına dönüştürürken, doğayla iç içe geçen, Brittany'nin vizyonerinin hikayesini anlatan göz alıcı sahnelere girin.

Köyün tam ortasında yer alan Maison Yves Rocher, aynı zamanda doğal ürünler ve neşeyle dolu Le Végétarium restoranına ve Yves Rocher Boutique & Institute'ye ev sahipliği yapmaktadır.

sowimage

Siz hiç La Gacilly'yi ziyaret ettiniz mi? Eğer ettiyseniz, en sevdiğiniz yeri neresiydi? Bize yorumlarda söyleyin!

Share