This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Her ürün aldığınızda bir ağaç dikilir. İşte detaylar!

2007 yılında Jacques Rocher tarafından başlatılan Yves Rocher Vakfı'nın Gezegen Projesi ile, 85 milyondan fazla ağaç dikildi. Bu harika girişime, nasıl katılabileceğini açıklıyoruz.

Proje Detayları

2007'de Yves Rocher'nin oğlu Jacques Rocher (hevesli bir doğa koruma uzmanı) Nobel Barış Ödülü'nü alan ilk Afrikalı kadını olan Wangari Maathai ile bir araya geldi. 1 milyon ağaç dikme sözü verdiler ve Yves Rocher Vakfı'nın Gezegen Projesini başlattılar.

10 yıldan fazla bir süre sonra, dünyaya 85 milyon ağaç dikildi ve hedef 2020 yılına kadar 100 milyona ulaşmaktır. Yves Rocher markası, müşterileri çevre sorunları hakkında eğiterek ve  gezegen inisiyatif girişimi için büyük fabrikasında desteklemek üzere ortak ürünler üreterek Yves Rocher Vakfı'nın eylemine dahil oldu.

sowimage
Proje ürünleri nelerdir?

Proje ürünleri, Yves Rocher markasının Gezegen Projesini desteklemek için her yıl tanıttığı popüler ürünlerdir. Örneğin, 2015'teki proje ürünleri eski Elixir Jeunesse 7.9 serisi ve Doğa Dostu Şampuandı. 2016 yılında, Doğa dostu şampuana ek olarak Pure Calmille serisi üretildi. 

Bu proje nasıl çalışıyor?

Bir ortak ürün satın aldığınızda Yves Rocher markası, Yves Rocher Vakfı'na dünyanın herhangi bir yerine bir ağaç dikmek için fon vermeyi taahhüt eder. Böylece güzellik ürünleri için alışveriş yaparken bile gezegen için  iyi işler yapabilirsiniz. 

2019 yılında, Gezegenimi Seviyorum serisindeki ürünler Gezegen Projesi ürünleridir. Bu ürünler arasında konsantre şampuan ve duş jeli bulunur.     

Dünya'da bu proje ne durumda ? 

2018 yılında dünyada 5 milyondan fazla proje ürünü satın alındı! Fransa, satılan en çok projee ürünü olan ülke olarak kalsa bile, Rusya ve Almanya da listede en üst sıralarda:

  •  Fransa : 2 270 000
  •  Rusya : 915 000
  • Almanya : 416 000
  • Türkiye : 230 000
  • İspanya : 136 000

 

sowimage

Hepsi bu kadar değil!

Bazı ülkelerde, müşteriler normal hediyeler almak yerine bir ağacın dikilmesini tercih ediyor. Yani, Yves Rocher Vakfı'nın hedefine ulaşmasına ve aynı zamanda gezegen için güzel şeyler yapmaya devam ediyorsunuz.  Bu ürünleri satın almak, Yves Rocher Vakfı'nın Gezegen Projesine destek olmasın tek yolu değil! Örneğin, Yves Rocher sadakat kartı (katılımcı ülkelerde) aldığınızda Yves Rocher Vakfı için bir ağaç dikilecek
Tüm müşterilerimize teşekkür ederiz!
Özetlemek gerekirse: Biyoçeşitliliğin korunmasına ve iklim değişikliği ile mücadeleye yardımcı olmayı mümkün kılan katkılarınız için teşekkür ederiz. Taahhüdünüz ve sadakatiniz için teşekkür ederiz. Sizin sayenizde, 2020 yılına kadar 100 milyon ağaç dikme hedefi artık mümkün.

Ve hiçbir katkı küçük olmadığı için, sosyal medyada Yves Rocher Vakfı'nı takip edebilirsiniz:

www.yves-rocher-fondation.org ,Facebook , Instagram

Yorumlar bölümünde, proje hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Share