This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Karma Cilt Nedir?

Karma Cilt Bakımı

Her cilt tipinin ihtiyaçları değiştiğinden, en etkili bakım için cilt tipini doğru tespit etmek gerekir. En sık görülen cilt tipi olan karma cilde uygun bakım yapmak bazen zor olabilir. Bu tip ciltlerde bazı bölgeler yağlı, diğer kısımlar kuru olur. Bakım yaparken de bu bölgelerin ihtiyaçlarını karşılamaya dikkat etmek önem taşır. Yves Rocher’de cilt sağlığınız göz önünde bulundurularak üretilen bakım ürünleri ile karma cildiniz için ideal bir bakım rutini oluşturabilirsiniz.

sowimage

Karma Cilt Nedir?

Cilt tipleri ve cilt bakımı konusunda sıklıkla merak edilen bir nokta, “Karma cilt nedir?” sorusunun yanıtıdır. Karma cilt tipi genellikle alın, burun ve çene bölgesi yağlıyken, yanakların kuru olduğu bir cilt tipidir. Yüzdeki yağ bezeleri normalden fazla sebum üretirse parlak ve yağlı bir görünüm oluşabilir. Karma cilt bakımı doğru yapılmadığında, gözenekler tıkanarak sivilce veya siyah nokta gibi istenmeyen sonuçlar görülebilir. Yves Rocher’nin karma cilt bakımı için alanında uzman kadrosuyla birlikte, bitkisel içerikli formüllerle geliştirdiği ürünler sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yapabilir, ferahlığı siz de hissedebilirsiniz.

Karma cilt tipinde yüzün farklı bölgelerinin farklı yapıda olması, nem dengesini sağlamayı gerektirir. Yves Rocher’nin kendi tarım sahalarında yetiştirdiği, sebum üretimini dengeleyerek parlamanın önüne geçen boreal çay tozu içerikli Sebo Vegetal serisi ile ideal bir karma cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz. Böylece yağlı bölgelerde mat bir görünüm elde ederek sağlıklı, bakımlı ve ipeksi bir cilde kavuşabilirsiniz.

Karma Cilt Özellikleri Nelerdir?

Karma Cilt Nasıl Anlaşılır?

Karma ciltlerin en bilinen özelliği, ciltte hem yağlı hem kuru bölgelerin olmasıdır. Yanaklarda kuruluk sebebiyle pul pul deri dökülmesi oluşabilirken yağlı bölgelerde siyah noktaya yatkınlık, parlak görünüm ve genişleyen gözenekler sık görülen durumlardır. Alın, burun ve çenenin yağlı, diğer kısımların kuru olması sebebiyle tüm yüze uygun cilt bakım ürünlerini bulmak zor olabilir. Yves Rocher’nin bitkisel içerikli Pure Menthe serisi, karma cilt bakımı için kullanıcılara ideal bir çözüm niteliğindedir. Organik nane ve bitkisel kömür içeren seri, gözeneklerin sıkılaşmasını destekler ve sebum üretiminin dengelenmesine yardımcı olur.

Karma Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Karma cilt bakımında sadece yağlı veya sadece kuru ciltler için geliştirilen ürünleri kullanmak, tatmin edici sonuçlar sağlamayacaktır. Günlük bakım rutininiz için öncelikle karma cilt için temizleme jeli seçmeniz gerekir. Pure Menthe Gözenekleri Derinlemesine Arındıran Yüz Temizleme Jeli, gözenekleri derinlemesine temizlemekle birlikte özel formülüyle kuru bölgelerin nem oranının dengesini korur.

Temizleme jeli sonrası ferahlık için karma cilt için tonik kullanabilirsiniz. Çift fazlı pudralı bir formüle sahip Yves Rocher Pure Menthe tonik, kullanıldığında anında mat bir görünüm sağlar. Bakım rutininizde tonik sonrası cildinizin ihtiyacı olan nemi karma cilt için nemlendirici ile sağlayabilirsiniz. Nemlendirme adımı için Yves Rocher’nin hafif ve yağsız yapıdaki karma cilt nemlendiricisi Sebo Vegetal jel nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak, haftada 1-2 kere kullanabileceğiniz karma cilt için maske ile gözenekleri birikmiş kirlerden arındırarak siyah nokta oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

sowimage

Karma Cilt Bakımı İçin Öneriler

Karma cilde sahipseniz, uygun günlük bakım rutini oluşturduktan sonra yapacağınız birkaç basit değişiklikle canlı ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Cildin ölü derilerden arınmasını sağlayarak yumuşatan karma cilt peeling ürünleriyle bakımınızın etkisini artırabilirsiniz. Ayrıca her gün karma cilt için güneş kremi kullanarak cildinizi zararlı UV ışınlarından da koruyabilirsiniz.

Yves Rocher’de alanında uzman bir kadronun doğal içerikli bakım için geliştirdiği ürünlerle cildinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Kendi tarım alanlarında sorumlu ve sürdürülebilir şekilde yetiştirilen bitkilerin özleriyle hazırlanan ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Karma Cilt Ürünleri Yves Rocher’de!

Cildinizdeki fazla yağı kontrol altına almanıza ve kuru bölgelerin nem dengesini korumanıza yardımcı olan Yves Rocher uzman bakım ürünlerinin kil ile zenginleştirilen içerikleri, ferahlığı ve tazeliği tüm gün hissetmenizi sağlar. Güçlü etkisi doğallığından gelen Yves Rocher karma cilt bakım ürünlerini hemen keşfedin!

sowimage

Share