Geri

Doğa ile Bağ Kurmanın Tam Zamanı

Bu yıla başlarken, Yves Rocher olarak doğaya olan bağlılığımızı kısaca özetlemekten mutluluk duyuyoruz!

Bitkisel Kozmetik, doğa ile eşsiz bir bağ

Bitkisel kozmetiğin yaratıcısı Yves Rocher, 1959 yılından bu yana size daha daha doğal formüller sunmak adına en özel bitkileri seçiyor. 2020’de de bu geleneğimizden vazgeçmeyeceğiz! Özenle seçilmiş bitkisel aktifler içeren ve cildinize ve doğaya dost formüllerimiz hakkında bilmeniz gerekenler!

 

sowimage

Formüllerimizde etkinlik ve doğallığı bir araya getirmek adına en özel bitkileri sizler için seçiyoruz. İşte bu yüzden içeriklerimizin %81’i doğal ve aktiflerimizin %100’ü bitkiseldir.

Hatta bir adım daha ileri taşıdık: Avrupa düzenlemeleri tarafından zaten yasaklanmış olan 1.300'e ek olarak 300 içeriği ürünlerimizde kesinlikle kullanmıyoruz. Örneğin:

- 2010 yılında, doğada kolayca çözünemeyen silikonu tüm şampuanlarımızdan çıkardık.

- 2018 yılında, yasalarla yasaklanmadan iki yıl önce polietilen tüm cilt ürünlerimizden ve fırçalarımızdan çıkarıldı.

- 2019 yılında, doğada kolayca çözünemeyen polimerler tüm saç ürünlerimizden çıkarıldı.

- Tüm duş jellerimiz ve şampuanlarımız doğada kolayca çözünebilir formüle sahiptir.

 

sowimage

Botanik kaynağımız: La Gacilly

La Gacilly kasabası, sekiz sembolik bitkisi (Şamdan Çiçeği, Mavi Kantaron, Alman Papatyası, Romen Sarı Papatya, Arnika,Ebegümeci,Edulis ve Yaşam Bitkisi) ve sürdürülebilir tarım anlayışı ile 60 yıldır Yves Rocher için stratejik bir önem taşımaktadır.

Toprağı, ekosistemi, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek adına geliştirilen bu kasaba; bitkilerin etkisini ve gücünü de arttırmayı hedeflemiştir. Bu sekiz imza tesisimiz, formüllerimizin %30’undan fazlasında kullanılmaktadır.

Bitkisel içeriklerimizin geri kalanı ise; dünyanın dört bir yanından temin edilmektedir. İş ortaklarımızı, değerlerimizi paylaşan, bizim kadar doğaya değer veren o bölgelerin yerel çiftçilerinden seçiyor; onlar için en iyi yaşam ve çalışma koşullarını sunuyoruz.

sowimage Dominique Rolland

Ürünlerimizin imalatı ve ambalajı

Ürün ambalajlarımıza yakından göz atmaya ne dersiniz?

Şişelerimizin %93’ü geri dönüştürülmüş plastikten elde ediliyor olup, bu sayede 2018 yılında 424 tondan fazla plastik tasarrufu sağladık. Bu anlayışımızı belirli bir ürün grubuna yönelik yapmak yerine daha fazla etki için mümkün olduğunca çok üründe kullanmayı tercih ediyoruz. Ambalajlarımızda kullanılan plastik miktarını azaltmak için hedefimiz 2025 yılına kadar %100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir plastik kullanmak!

Ayrıca fabrikalarımızda su ve enerji tüketimimizi azaltıyor ve yenilenebilir enerji için de yatırım yapıyoruz.

sowimage

Topluma Olan Bağlılığımız

1991'den beri Yves Rocher’nin ana sponsoru olduğu Yves Rocher Vakfı, büyük başarı gösteren iki programa öncülük ediyor. Vakıf kuruluşundan 12 yıl sonra ilk programı ‘Gezegenimiz İçin Ağaç Dikiyoruz’ ile 30 STK ile ortak bir çalışma yürütmüş ve dünyanın dört bir yanına 100 milyon ağaç dikme hedefi ile yola çıkmıştır. Bu hedefi bu sene tamamlıyoruz!

İkinci program ise; Yves Rocher Vakfı'nın 2001 yılında yarattığı Toprağın Kadınları Yarışması, biyoçeşitliliği korumak, dünyayı kurtarmak ve çevreye verdiğimiz etkiyi olumlu hale dönüştürmek amacıyla dünyanın dört bir yanındaki kadınların vermiş olduğu mücadeleyi gözler önüne seriyor ve destekliyor. Son 18 senede yaklaşık 430 kadın ödüllendirildi.

Bağlılık, kelimeler eyleme geçtiği zaman anlamlıdır. Biz doğaya ve insana olan bağlılığımızı 2020 yılında da arttırarak devam ettireceğiz. Doğa sağlıktır ve hepimiz doğanın bir parçasıyız. 2020’de doğayla bağ kurduğunuz, saygı duyduğunuz güzel bir yıl geçirmeniz dileği ile…

sowimage

Bu sene siz doğa için ne yaptınız? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Share