Geri

Toprağın Kadınları Yarışması

Kadınlar her an dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışıyorlar. Yves Rocher Vakfı,18 yıldır kadınların çevreyi koruma konusunda ki bu mücadelelerini destekliyor...

Yves Rocher Vakfı – Institut de France, bitki dünyasına borçlu olduğumuz şeyleri ona geri verme tutkusuna sahip Rocher ailesi tarafından ‘Doğa, insanlığın geleceğidir.’ mottosu ile 1991 yılında kuruldu. Bu geçen 28 yıl süresince birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı ve atmaya devam etmektedir.
Dünyada 2001 yılından beri yürütülmekte olan, Türkiye’de ise 5. Kez gerçekleştirilecek olan ‘Toprağın Kadınları’ yarışması; çevre yararına bir bitki türü veya tabiat alanlarının koruma altına alınmasını sağlamayı, çevre yararına alınan bir aksiyon ile toplumun refahına sürdürülebilir katkıda bulunmayı ve bu kapsamda “Kadın özgürlüğü ve cinsiyet eşitliğine destek” olmayı, ve yine çevre ile ilgili bir konuda çocukların ve gençlerin bilinçlenmesini sağlamayı hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda da, dünyanın dört bir yanından çevreci kadınların hayata geçirdiği projeleri ödüllendirmektedir.

sowimage Toprağın Kadınları Ödülleri 2019
sowimage

Toprağın Kadınları Yarışması, Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile aynı amacı benimseyip, 2030 yılına kadar başarılı olmayı hedefledikleri iki temel unsur üzerine çalışmalarına devam ediyor. Bunlar; dünyada barışı sağlamak için; toplumsal cinsiyet eşitliği ve çevre koruması.

Ödüllendirilen kişilerdeki ve eylemlerdeki farklılıklar, biyolojik çeşitlilik ve insan sağlığının korunması konularında kadınların üstlendiği rolün önemini ortaya koymaktadır. Güçlerini birleştiren kadınlar, yarının dünyasını daha yeşil, daha adil ve daha ahenkli bir biçimde şekillendirerek fark yaratmaktadırlar.

Yves Rocher Vakfı’nın yürüttüğü Toprağın Kadınları yarışması, kendini gezegeni korumaya adamış olağanüstü kadınların projelerine ışık tutmaya devam ediyor.

 

 

 Her kadın Toprağın Kadınları Ödülü’nü kazanabilir...

Proje kapsamında yalnızca toplum veya çevre yararına ticari faaliyetler yürüten ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş bünyesinde yer alan kadınlar değil, çevre yararına bireysel bir proje yürüten; 18 yaşını doldurmuş, her kadın bu ödüle layık görülebilir.
6 Haziran- 31 Ekim tarihleri arasında başvurunuzu www.yvesrocher.com.tr adresinden formu doldurarak veya formu doldurup e-mail ya da posta yoluyla başvuru yapabilirsiniz.

Siz de gezegeninize pozitif bir iz bırakmak istiyorsanız Yves Rocher Vakfı’nın yürüttüğü Toprağın Kadınları Yarışmasına göz atmayı unutmayın!

Ödül: 10.000 €

« İster yanı başımızda ister dünyanın diğer ucunda olsun, kendimizi dünyada olup biteni değiştirmeye adamalıyız »

 Jacques Rocher- Yves Rocher Vakfı Onursal Başkanı

 

sowimage
Son Katılım Tarihi: 31 Ekim 2019

Siz de gezegeninize pozitif bir iz bırakmak istiyorsanız başvurularınızı bekliyoruz!

Share